Göcek’te Nerede Kamp Yapılır?

Göcek, eşsiz güzellikleriyle doğaseverlerin favori destinasyonlarından biridir. Göcek kamp alanları, doğa ile baş başa kalmak isteyenler için idealdir. İster çadırınızla ister karavanınızla gidin, Göcek camping deneyimi tüm güzelliği ile sizi bekliyor olacak. İnlice Halk Plajı, Günlüklü Koyu ve Osman Ağa Koyu gibi popüler kamp yerleri; huzurlu bir kaçış sunarken, berrak denizi ve yeşilin her tonunu barındıran ormanları ile sizi büyüleyecek. Çünkü Göcek’te kamp, doğanın kalbinde unutulmaz bir deneyim demek…

Göcek Ücretsiz Kamp Alanları Var mı?

Göcek’te kamp yapılacak yerler arasında ücretsiz seçenekler bulmak da mümkün. Göcek ücretsiz kamp alanları genellikle temel tesislerden yoksun oluyor ancak doğanın kalbinde muhteşem vakit geçirebileceğiniz yerler. Göcek’in en güzel yanlarından biri, sahillerinin sakinliği. Yani günübirlik bir kamp alanı bakıyorsanız, çadırınızı atıp gününüzü keyifle tamamlayabilirsiniz. Fakat birkaç gün Göcek’in muhteşem denizi eşliğinde, çadırınız veya karavanınızla uygun fiyatlı bir tatil yapmak istiyorsanız elektrik, tuvalet gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesisi tercih etmek daha uygun olabilir.

Göcek Karavan Kamp

Göcek, karavan kamp deneyimini zirveye taşıyan eşsiz bir destinasyon. Göcek karavan kamp alanları, modern imkanlar ile donatılmış, yemyeşil ormanlar ile masmavi denizin bir arada olduğu yerlerdir. Muğla Göcek kamp alanı seçenekleri de oldukça geniş… Üstelik o kadar çok alternatif bulunuyor ki, tercihlerinize göre kumlu, taşlı veya kayalık bir plajın yanı başında bulunan herhangi bir tesise gidebiliyorsunuz. Ayrıca bu tesislerde kendi çadırınızı kurabiliyor, işletmenin verdiği çadırda kalabiliyor, karavanınızı park edebiliyor veya yine tesisin sağladığı bungalov evlerde tatilinizi yapabiliyorsunuz.

Göcek Çadır Kamp Alanları

Göcek, çadır kampçıları için bir adeta cennet. Göcek çadır kamp alanları, yeşilin her tonunu barındıran ormanları ve kristal berraklığındaki denizi ile kamp deneyiminizi unutulmaz kılacak yerlerdir. Muğla Göcek’te gidebileceğiniz, popüler kamp alanları ise şöyledir:

  • Göbün Koyu Kamp Alanı: Minibüs ile ulaşabileceğiniz bu kamp alanında restoranlardan seyir tepesine pek çok farklı olanak bulunuyor.
  • Kleopatra Koyu Kamp Alanı: Hamam koyu olarak da bilinen bu destinasyon, Sarsala Koyu’ndan yaklaşık 300 metrelik bir yürüme mesafesinde….
  • Ayten Koyu Kamp Alanı: Hem tesisin hem de ağaçların arasından denize girme imkanının bulunduğu bir yer burası, fakat toplu taşıma ile ulaşım imkanı bulunmuyor.
  • Bedri Rahmi Koyu Kamp Alanı: Zorlu yolu nedeniyle genellikle tekne turları aracılığı ile ulaşılan bu eşsiz koy, el değmemişliğin huzurunu sunuyor.
  • Osmanağa Koyu Kamp Alanı: Göcek kamp yerleri içerisinde oldukça popüler olan bu lokasyonda, ağaçların arasında veya sahilde çadırınızı kurabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Begüm Ateş

Merhaba, ben Begüm Turan. Ege Üniversitesi mezunuyum ve 4 yıldır freelance SEO metin yazarlığı yapıyorum. Araştırmayı ve okumayı seviyorum. Bildiklerimi aktarmayı ise daha çok seviyorum. Sanat, sanat tarihi, sanat felsefesi alanlarında hem pratik hem de teorik birikim elde etmeye çalışıyorum.

Tüm yazıları göster