Youtube Go Nasıl Kullanılır?

Kişilerin izlemek istediği Youtube videolarını internet bağlantısı olmayan alanlarda da izlemek ve ekonomik bir mobil veri kullanmak için tercih ettiği YouTube Go kolay bir kullanıma sahiptir. YouTube Go kullanmak isteyenlerin aşağıdaki adımları takip etmesi yeterli olacaktır. Youtube Go nasıl kullanılır?

Adım Adım Youtube Go Nasıl Kullanılır Rehberi

Youtube Go Nasıl Kullanılır

1.YouTube Go kullanmak isteyenlerin öncelikle uygulama mağazasına giriş yaparak uygulamayı cihazlarına indirmesi gerekmektedir.

2.İndirme işleminin ardından kurulum aşamasında bir Google hesabı seçerek ilerleyebilirsiniz.

3.Google (Gmail) hesabı seçiminin ardından indirme yapabilmeniz ve videolara tekrar erişebilmek için gerekli izinleri vermelisiniz.

4.Kurulum tamamlandı ve her şey hazır!

5.Ardından normal bir YouTube ile benzer sisteme sahip olan Youtube Go ’da İnternet bağlantısı olmadan hangi videolar izlenmek isteniyorsa o video için arama yapılmalıdır.

Video seçimi sonrasında indirme seçeneklerinden kaliteyi belirlemeniz yeterli olacaktır.

Youtube Go Video İzleme ve İndirme

İndirme ve izleme prensibi üzerine kurulu olan Youtube Go, standart ve basit bir ara yüze sahip olduğu gibi arama aracılığıyla sistemdeki tüm videolara erişim imkanı sunmaktadır. Video belirlendikten sonra tek bir tuş ile indirme işlemlerini yapabilecek olan kullanıcılar, videolarını telefon hafızasına ya da SD kart gibi diğer harici belleklere indirebilmektedir. İndirilen videoların izlenebilmesi adına internet bağlantısı olsun olmasın, uygulamanın açılması yeterlidir. Böylece kişilerin karşına çıkacak olan indirilen videolar arasından istenilen seçilebilir ve internet bağlantısının olmadığı her yerde video keyfi yaşanabilir.

Youtube Go Nasıl İndirilir?

Youtube Go Nasıl İndirilir

youtube go indirme

YouTube Go indirmek isteyen kullanıcıların öncelikle uygulama mağazası üzerinden YouTube Go yazması yeterlidir. İndirme işlemi için yükleme butonlarından yardım alınabilir. Kısa sürecek indirme işlemlerin ardından Youtube Go uygulaması kullanıma hazır hale gelecektir.

Youtube Go Dosyaları Nerede?

Youtube GO kullanan kişiler, indirdikleri içeriklere telefonları üzerinden erişebilmektedir. Hafıza kartı ya da telefon hafızasına indirilen videoların nereye indirildiğini öğrenmek isteyenler ise uygulamadaki hesap bölümüne giriş yaparak video depolama alanına bakmalıdır.
Youtube Go Bilgisayara İndirilir Mi?
YouTube Go bilgisayara indirilen bir uygulama değildir. Sadece Google Play ve iOS sistemlerinde kullanılmaktadır. Bilgisayarlarından da YouTube videolarını internet bağlantısı olmadan izlemek isteyenler YouTube video indirme seçeneklerini değerlendirebilir ya da Android emülatörlerini bilgisayarlarına kurarak bu Android sistemlerine YouTube Go uygulamasını kurabilir.