Bedava İnternet Kazandıran Telefon Operatöri Uygulamaları

Telefon operatörleri, müşteri memnuniyetini artırmak için, sıklıkla bedava internet kazanılabilecek çeşitli alternatifler sunmaktadır. Peki, operatörler ve uygulamalar üzerinden nasıl bedava internet kazanılır? Bedava internet kazandıran uygulamalar ve kampanyalar, genellikle operatörlerin kendi uygulamaları üzerinden yönetilmektedir. Hediye internet kazandıran uygulamalar yalnızca Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom ile sınırlı değildir. Hem bilgisayarınızdan hem de mobil cihanızından kullanabileceğiniz, indirme yaptığınızda veya bazı görevleri tamamladığınızda, internet kazandıran uygulamalar da bulunmaktadır. Fakat pek çok kişi, güvenilirlikleri açısından Türkiye’de hizmet veren servis sağlayıcılarının sunduğu teklifleri değerlendirmektedir.

Turkcell İnternet Kazandıran Uygulamalar

Turkcell, çeşitli promosyonlar ve uygulamalar aracılığıyla müşterilerine bedava internet kazanma fırsatı sunmaktadır. Turkcell kullanıcılarının, yalnızca operatörün resmi uygulamasını indirerek erişebilecekleri, ücretsiz internet kazandıran uygulamalar ise şöyledir:

 • BiP: Turkcell’in mesajlaşma uygulaması olan BiP, kullanıcılarına belirli promosyonlar kapsamında bedava internet sunmaktadır. BiP üzerinden bir arkadaşınıza mesaj gönderdiğinizde veya BiP’i belirli bir süre boyunca kullandığınızda bedava internet kazanabilirsiniz.
 • Turkcell TV+: TV+ uygulamasını indiren ve kullanan Turkcell müşterileri, belirli promosyonlar kapsamında bedava internet kazanabilmektedir.
 • Salla Kazan: Bedava internet kazandıran uygulamalar Turkcell denildiğinde akla ilk gelen, Salla Kazan’dır. Uzun yıllardır kullanıcılara bedava internet, dakika, mesajlaşma gibi hediyeler sunan bu uygulama; haftanın yalnızca bir günü kullanılabilmektedir.
 • Bil Kazan: Turkcell’in, kullanıcıları için sürprizler hazırladığı bir başka uygulaması ise Bil Kazan. Turkcell hakkında bazı anketleri doldurarak veya sorulan sorulara yanıt vererek, Bil Kazan üzerinden bedava internet hakkı kazanmak mümkündür.
 • Dergilik: Dergi, gazete ve güncel yayın okuma uygulaması olan Dergilik, Turkcellliler tarafından ilk kez indirildiğinde, bu uygulamada kullanılabilecek bedava internet hediye etmektedir.
 • Fizy: Alternatif müzik dinleme uygulamaları arasında yer alan Fizy, özellikle Turkcell kullanıcılarının tercihidir. Uygulamayı indiren tüm kullanıcılar, Fizy’de kullanmak üzere hediye internet kazanmaktadır.
 • Paycell: Ödeme yöntemleri arasına yakın zamanda eklenen Paycell, kullanıcı sayısını artırmak amacıyla ilk kez bu ödeme yöntemini kullananlara özel internet kullanım hakkı hediye etmektedir.
 • Yaani: Turkcell arama motoru olan Yaani, ilk yüklemede kullanıcılara bedava internet kazandırmaktadır. Ayrıca bu uygulama içerisinde; soruları yanıtlayarak, diğer Turkcell kullanıcıları ile karşılıklı oyunlar oynayarak da hediye kazanmak mümkündür.

Türk Telekom İnternet Kazandıran Uygulamalar

Türk Telekom hem sabit internet alt yapısına hakim olması hem de Türkiye’de çok uzun yıllardır hizmet vermesi sebebiyle, en sık tercih edilen operatörler arasındadır. Bu durum, Türk Telekom’un müşteri memnuniyetini üst seviyelere taşımak adına çeşitli markalarla işbirliğini yapmasını sağlamaktadır. Ayrıca kullanıcılar, bedava internet kazandıran uygulamalar Türk Telekom tarafından sunulduğunda çok daha güvenli bir şekilde hediyelerini alabilmektedir. Bu operatör üzerinden kazandıran uygulamalar ise şöyledir:

 • Sil Süpür: Türk Telekom kullanıcılarının, operatörün resmi mobil uygulaması Online İşlemler’i indirerek erişebileceği Sil Süpür, haftalık olarak; dakika, internet, mesajlaşma veya çeşitli indirimler kazandıran bir seçenektir. Kullanıcılar, tıpkı Kazı Kazan’da olduğu gibi bulutu silerek hediyelerini alabilmektedir.
 • Bireysel ve Kurumsal Kampanyalar: Türk Telekom, bireysel ve kurumsal müşterilerine özel, çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Anlaşmalı bankalardan kredi kartı çıkartmak, işbirliği içinde olan markalardan alışveriş yapmak gibi farklı fırsatlar sayesinde, kullanıcılar bedava internet kazanabilmektedir.

Tüm bu internet kazandıran uygulamalar Türk Telekom operatörünü tercih edenlerin indirebilecekleri ve gerekli adımları takip ederek pek çok farklı hediye kazanabilecekleri uygulamalardır.

Vodafone İnternet Kazandıran Uygulamalar

Bedava internet kazandıran uygulamalar Vodafone kullanıcılarının da her daim gündemindedir. Operatör, kullanıcılarına çeşitli yöntemlerle hediye internet verebilmektedir. İnternet kazandıran uygulamalar Vodafone denildiğinde ise akla şunlar gelmektedir:

 • Yanımda: Vodafone’un Yanımda uygulaması, müşterilere tarifelerini yönetme, fatura ödeme ve güncel kampanyaları takip etme imkanı sunmaktadır. Yanımda uygulamasını indirip kullanmaya başladığınızda, çeşitli kampanyalar aracılığıyla bedava internet hakkı kazanabilirsiniz.
 • Çark Çevirme: Yanımda uygulamasını indirenlerin, haftalık olarak internet kazanma şansını artıran Vodafone uygulaması çarktır. Kullanıcılar, çarkı çevirerek denk gelen hediyelerden birini kazanabilmektedir.
 • KazandıRio: Vodafone’un diğer operatörlere ek olarak sunduğu bu uygulama, aslında bir işbirliği çalışmasıdır. Cips, kola, çikolata gibi bazı atıştırmalıkların içerisinden çıkan kodlar sayesinde kullanıcılar, bedava internet kazanabilmektedir. Tek yapmanız gereken KazandıRio’yu indirmek ve paketten çıkan kodu, uygulamaya okutmaktır.
 • Yükleme: Vodafone kullanıcıları ayrıca, her 50 TL’lik yüklemelerinde 2 GB’a kadar internet kazanabilmektedir.

Yaani Uygulamasından Nasıl İnternet Kazanılır?

Yaani uygulaması, Turkcell’in kullanıcılarına sunduğu büyük bir ayrıcalıktır. Yalnızca yükleme ile bile hediye internet veren bu arama motoru, aynı zamanda operatörü tercih edenlere hem eğlenme hem de kazanma fırsatı da tanımaktadır.

 1. Topla Kazan: Bu Yaani oyununda kullanıcılar, başka bir Turkcell kullanıcısıyla eşleşmekte ve masa hokeyi oynamaktadır. Kazanan ise 500 MB internet almaktadır.
 2. Şut ve Kazan: Turkcell kullanıcılarının karşılıklı şut çektiği bu oyunda, kazanan taraf bedava internet sahibi olmaktadır.
 3. Kim GB İster: 15 sorudan oluşan kısa bir yarışmayı kazanan Turkcell kullanıcıları, telefonlarına tanımlanan ücretsiz internet hizmetinden faydalanabilmektedir.

Yaani uygulaması, içerisinde çok sayıda internet kazanma şansı tanıyan oyun barındırmaktadır. Eşleştirmeden futbola, bilgi sorularından kelime bulmacaya, yılan oyunundan düelloya sayısız seçenek, Yaani uygulamasında sizleri beklemektedir.

Bedava İnternet Kazandıran Uygulamalar

Türkiye’de hizmet veren operatörler dışında, birkaç uygulama sayesinde de bedava internet kazanılabilmektedir:

 • mCent Browser: mCent, kullanıcıların internette gezinirken bedava internet kazanmalarını sağlayan bir uygulamadır. Web sayfalarını görüntülemek, arama yapmak ve sosyal medyada gezinmek gibi basit aktiviteleri bu tarayıcı üzerinden yaparak, internet paketi kazanabilirsiniz.
 • Gigato: Gigato, kullanıcılara belirli adımları izleyerek, mobil veri kazanma fırsatı sunan bir başka popüler uygulamadır. Kullanıcılar, Gigato’nun ortak olduğu uygulamaları kullanarak bedava internet kazanabilmektedir.
 • Databack: Databack uygulaması, kullanıcılarına bu internet tarayıcısını kullanırken veri iadesi sunmaktadır.
 • Task Bucks: Task Bucks, kullanıcılarına belirli görevleri tamamlayarak, uygulamaları indirerek veya arkadaşlarına tavsiye ederek internet verisi kazanma fırsatı tanımaktadır.
 • Earn Talktime: Earn Talktime, kullanıcılarına belirli uygulamaları indirme, anketleri tamamlama veya arkadaşlarına uygulamayı önerme karşılığında internet verisi kazanma şansı vermektedir.

Yazar Hakkında

Begüm Ateş

Merhaba, ben Begüm Turan. Ege Üniversitesi mezunuyum ve 4 yıldır freelance SEO metin yazarlığı yapıyorum. Araştırmayı ve okumayı seviyorum. Bildiklerimi aktarmayı ise daha çok seviyorum. Sanat, sanat tarihi, sanat felsefesi alanlarında hem pratik hem de teorik birikim elde etmeye çalışıyorum.

Tüm yazıları göster