Turkcell Cayma Bedeli Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yüksek faturalar, dengesiz ödemeler, düşük çekim gücü sebeplerle Turkcell aboneliğini iptal etmek istiyor fakat verdiğiniz taahhüt süresinin bitmemesinden dolayı ne kadar cayma bedeli ödeyeceğinizi bilmiyorsanız, başvurabileceğiniz çeşitli kanallar bulunuyor.  Turkcell cayma bedeli sorgulama nasıl yapılır ? Telefon aracılığıyla veya yüz yüze yapacağınız görüşmelerde, Turkcell cayma bedeli sorgulama işlemini gerçekleştirebilir, çıkan miktara göre operatör değişikliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşte Turkcell cayma bedeli sorgulaması yapabileceğiniz bazı kanallar:

  1. Cayma bedelini en hızlı öğrenebileceğiniz yer, bir Turkcell bayisidir. İlgili ekranda sorgulama yapan Turkcell çalışanları, sizlere ödemeniz gereken bedeli söyleyecektir.
  2. Bayiye gitme imkanınız bulunmuyorsa 0532 532 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak, müşteri temsilcisiyle görüşebilir ve hem kalan taahhüt sürenizi hem de cayma bedelini öğrenebilirsiniz.
  3. Turkcell’in resmi internet sitesine veya Turkcell Hesabım mobil uygulamasına giriş yaparak taahhüdünüzün bitimine kalan süreyi öğrenebilir ve bozma bedelini yaklaşık olarak kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Turkcell Cayma Hakkı Kaç Gün?

Tüketici hakları çerçevesinde, alınan bir hizmetten hiçbir açıklama yapmaksızın, hiçbir cezai işlem uygulanmaksızın 14 gün içerisinde cayma hakkına sahipsiniz. Bu 14 gün, taahhüdünüzün başladığı günden itibaren yalnızca iş günleri değil, hafta sonları da sayılarak takip edilmelidir. 14 günün sonunda yapılacak cayma veya iptal işlemleri, cezai yaptırımları da beraberinde getirir. Bunlar, taahhüt edilen fatura dönemi boyunca ödenecek faturaların tüm bedel, varsa cihaz bedeli, taahhüt süresi boyunca ödenecek vergiler ve yapılan indirimler şeklindedir.

Turkcell Taahhüt Bozma Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Diğer pek çok operatör gibi Turkcell de uzun süre kendisini kullanmayı garanti eden müşterilerine çeşitli avantajlar sunar. İndirimden ücretsiz cihaza dek varan bu fırsatları değerlendirmek istediniz fakat beklediğiniz hizmeti alamadıysanız, 14 gün içerisinde taahhüdünüzü yalnızca 14 günlük hizmet bedeli ve vergileri ödeyerek, varsa cihaz bedelini ödeyerek sonlandırabilirsiniz. Fakat bu sürenin aşılması durumunda veya 24 aylık bir taahhüdün 20. Ayında firma, tüketiciden taahhüt bozma bedeli talep eder. Bu bedel, hizmet alımı sözleşmesinde belirtilen bazı durumlar gözetilerek ve firmaya bağlı olmak koşuluyla cezai bir ücret tespit edilerek ödenir.

Turkcell taahhüt cayma bedeli , taahhüt edilen süreye bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu nedenle 0532 532 00 00 numaralı Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak, Turkcell Hesabım uygulamasından veya en yakın Turkcell iletişim merkezine giderek öncelikle taahhüt sürenizi öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer şube veya müşteri hizmetleri aracılığıyla bu bilgiyi ediniyorsanız, Turkcell cayma bedeli öğrenme işlemini de aynı kanallar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell taahhüt cayma bedelini kendiniz hesaplamak istiyorsanız, kalan taahhüt süresi kadar fatura, vergi ve cihaz ücretlerinin yanı sıra taahhüdünüze bağlı olarak yapılan indirimleri de eklemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Turkcell taahhüt bedeli sorgulama hakkında merak ettikleriniz için bize yazabilirsiniz!

Yazar Hakkında

Begüm Ateş

Merhaba, ben Begüm Turan. Ege Üniversitesi mezunuyum ve 4 yıldır freelance SEO metin yazarlığı yapıyorum. Araştırmayı ve okumayı seviyorum. Bildiklerimi aktarmayı ise daha çok seviyorum. Sanat, sanat tarihi, sanat felsefesi alanlarında hem pratik hem de teorik birikim elde etmeye çalışıyorum.

Tüm yazıları göster