The Witcher 2. Sezon Ne Zaman Gelecek?

Fantastik konulu filmin ikinci sezonu için hazırlıklar çoktan başlamıştı. Ancak dizinin yıldız oyuncularından olan Henry Cavill’in başına gelen bir talihsiz olay, dizinin yayın tarihinin ertelenmesine sebep olmuştu. Yoğun çalışma temposunda bacağı sakatlanan Cavill’in sağlık durumu sebebiyle The Witcher ’in 2. Sezonunu Aralık 2020’de Netflix’te göremedik.
Aradaki süre açıldıkça merakı artan izleyicilerden ise The Witcher 2. Sezon ne zaman? Soruları sıklıkla gelmeye başlamıştı. The Witcher 2. Sezonunun Eylül 2021’den sonra geleceği tahmin ediliyor. Resmi bir açıklama olmasa da beklentiler bu yönde!

The Witcher Konusu Ne?

The Witcher konusu nedir? Bir fantastik kitap uyarlaması olan Netflix dizisinin ilk başta oyunlarıyla karşılaşmıştık. Bir seri halinde sunulan oyunların gördüğü ilginin ardından Netflix ile hayat bulan dizi Geralt of Rivia (Rivyalı Geralt) ‘ın hikaye örgüsü üzerinde dönüyor. Geralt bir Witcher (Efsunger) veya bir diğer deyişle yaratık avcısı! Cadıların ve yaratıkların kötücül nefretinden tüm o fantastik dünyayı arındırmaya çalışıyor. Geralt, dizinin ana kahramanı olsa da en az onun kadar güçlü Vengerbergli Yennefer’ı da dikkat çekici sahnelerde görmekteyiz. Dizinin başlarında sönük bir karakter gibi gözükse de, azmi ve kıvrak zekası onun gün geçtikçe güçlenmesini sağlıyor. Yennefer ise dizide büyücü rolünde. Prenses Ciri ise öne çıkan üçüncü karakter olarak karşımıza çıkıyor. Bu güzel prenses ise Nilfgaard kralı Cahir’in elinden kaçmaktadır. Yıllar önce kaderleri bir söz ile birleştirilen Ciri ve Geralt ise çok geçmeden birbirlerini bulacaklardır. Tabii bu esnada Yennefer ve Geralt da karşılaşacak ve bu üçlü arasında tuhaf bir bağ ortaya çıkacaktır. Dizi ile The Witcher 3 oyunu arasında birçok benzerlik aksediyor. Oyunu oynadıysanız The Witcher izlemek istediğinizde bu benzerliği rahatlıkla görebilirsiniz. Hikaye sırasında Witcher’ın bolca canavar öldürdüğüne ve dövüş sahnelerine de tanık olacağız. Bu gizemli ve mistik dünya, yeni bir heyecanın kapılarını aralıyor.

The Witcher Dizisi Kaç Sezon?

the witcher dizisi
The Witcher dizisinin şu an için yayında olan 1 sezonu bulunuyor. 2.sezon içinse hazırlıklar devam ediyor. Kesinleşen 2 sezon bulunsa da 3. Sezonun geleceği de öngörülüyor.
The Witcher Dizisi Oyuncuları Kim?
The Witcher oyuncuları arasında; Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra, Joey Batey, MyAnna Buring, Eamon Farren yer alıyor.

Henry Cavill – Witcher
Freya Allan – Prenses Ciri
Anya Chalotra – Yennefer
Joey Batey – Dandelion
MyAnna Buring – Ye Naifa
Eamon Farren – Nilfgaard Kralı Cahir

the witcher oyuncuları

Witcher Dizisi IMdb Puanı Kaç?
Witcher IMdb puanı , 303.692 kişinin oyuyla 8.2’dir. Dizi; Aksiyon, macera ve fantastik kategorilerinde yer alıyor.

Yazar Hakkında

Canan Şahin

Founder

Bir dijital pazarlama ajansında SEO Team Lead olarak çalışıyorum. Boş zamanlarımda blog yazısı yazmayı ve bunları meraklı okuyucularla paylaşmayı seviyorum.

Tüm yazıları göster