Gain Nedir?

Gain, ilk çıktığı adıyla Gain Medya; Filli Boya eski sahibi Gözde Akpınar tarafından kurulmuştur. Gain nedir? GAİN benzerlerinden farklı bir amaçla yola çıkan bir dijital platformdur. Öyle ki kendi sitesinde de farklı seslere, başka renklere ve bağımsız renklere dair içeriklere yer verdiğini belirtir. GAIN’i diğerlerinden farklı kılan şeyse kuşkusuz sağladığı içeriklerin televizyondaki gibi gününüzün 3 te 2’sini çalmıyor oluşudur. Amerikan sitcomlarından bile daha kısa olan kaliteli içerikleri, mini dizileri, belgeselleri, spor, müzik ve eğlence programları ile size kısacık anlarda dolu dolu anlar yaşatıyor. Film ve dizi eleştirmeni Youtuber Murat Soner’i takip edenler var ise bilir ki ona bir şeyi beğendirmek “deveye hendek atlatmak” ile birebirdir. Bu eleştiri videolarından birinde ise Gain Medya’ya olan övgü dolu sözleri duyabiliriz.

Gain, özünde yeni nesil bir içerik platformudur. Gerçekten de bunun hakkını vermektedir. Tesadüf eseri karşılaştığımız bu kaliteli platform aslında birkaç yıldır var ancak sesini duyuramamış. Gaye Su Akyol’un İstikrarlı Hayat Hakikattir adlı şarkısının arka fonda çalan farklı bir klibi ile sesini duyurmaya başlamış, ancak zamanla daha çok ses getiren reklam çalışmaları ile ciddiyetini göstermiştir. Gain ile Bilinc.NET yazarlarının tanışması ise Terapist dizisi ile oluyor. Birçok tanıdık ve kaliteli oyuncuyu Terapist dizisinde görebiliyoruz. Engin Günaydın’ın yer aldığı 10 Bin Adım, Senkron ve Metot gibi güzel GAIN Orijinal dizileri platformda kendine yer buluyor. Birçoğu 20 dakikayı aşmayan diziler, sizi küçücük anlarda güzel bir şeyler izleme şansı sunuyor.

GAIN kendi belgeselleri, orijinal programları ve yabancı dizileri ile de 2021 yılının iddialı platformlarından birisi olmayı başarıyor. Netflix, BluTV, Exxen ve benzeri alternatiflerinden sıkılanlar için adeta yeni bir soluk oluyor.

Gain Nasıl Bir Uygulama?

Gain, sizi abone olmaya zorlamıyor. Platformun güzel özelliklerinden bir tanesi de bu oluyor. İlk başta ücretsiz olarak kullanıcılara açılan platform zamanla ücretli paketlere geçti. Yine de bu demek olmuyor ki ücretsiz izleyemiyorsunuz. Belirli içeriklere, programlara veya yayınlara ücretsiz olarak ulaşabiliyorsunuz. Üstelik ücretli versiyonunda öğrenciler ve akademisyenler için aylık abonelik ücretinde indirim var!

-Öğrenci ve Aka demisyenler için 11,90 TL

-Standart ücretlendirme 21.90 TL

GAIN ilk çıktığında web sitesi üzerinden hizmet vermiyordu. Yalnızca mobil uygulama olarak erişilebilen bu platform, yakın zamanda web üzerinden de erişilebilir hale geldi. Sanırım onun için de yarış başladı!

Gain Nereden İndirilir?

Gain, Android cihazlar için Google Play Store veya IOS cihazlarınız için AppStore üzerinden indirilebiliyor. Üstelik Apple TV ve Android TV’ye de indirilebiliyor. Huawei cihazlar için henüz Huawei App Gallery’den erişim sağlanamıyor. Android sürümünün olduğu eski Huawei cihazlardan indirilebiliyor.

Gain Nereden İzlenir?

Gain’i Android TV, Android telefonlar, Apple TV, IOS telefonlar üzerinden izleyebiliyorsunuz. Dilerseniz HDMI kablosuyla televizyonunuza da yansıtabilirsiniz. Airplay ile yansıtıp o şekilde de kullanabiliyorsunuz.  Aynı anda 3 farklı cihazda sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz.
Gain Nasıl Giriş Yapılır?
GAIN’e giriş yapabilmek için önce uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Sizden giriş için bazı bilgiler istenmektedir. Kaydolduktan sonra Premium üyelik için size seçenek sunulmaktadır. Dilerseniz Premium dilerseniz ücretsiz üyelik ile devam edebilirsiniz. Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra kaydolurken kullandığınız e-posta ve şifrenizle giriş yapabilir ve güzel bir seyir keyfi sürebilirsiniz.

Bir sonraki yazımız sevilen ve ilgi gören Gain Dizileri üzerine olacak! Takipte kalın.

Yazar Hakkında

Canan Şahin

Founder

Bir dijital pazarlama ajansında SEO Team Lead olarak çalışıyorum. Boş zamanlarımda blog yazısı yazmayı ve bunları meraklı okuyucularla paylaşmayı seviyorum.

Tüm yazıları göster