Sony Xperia 1 III Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Her geçen gün büyüyen telefon piyasasında akıllı telefon meraklıları ve takipçileri için iyi bir haber var! Sony Xperia 1 III için çıkış tarihi belli oldu. Japonya merkezli şirketin en iyi akıllı telefonlarından biri olarak öne çıkan Sony Xperia 1 III, 14 Nisan 2021 Orta Avrupa Yaz Saatine göre (CEST) öğleden önce 09.30 ‘da tanıtılıyor! Sony Xperia Lansman saati İstanbul’a göre 10.30’a denk geliyor. Doğu saatine göre (ET) ise  öğleden önce 03.30 olacağı bilgisi veriliyor.

Sony Xperia 1 III Teknik Özellikleri Neler Olacak?

Pratik kullanımı ve hızlı donanımı ile öne çıkan Android telefon, çekici bir tasarım ile de dikkat çekiyor. Sony’nin Xperia serisinde vazgeçemediği keskin hatları Xperia 1 III serisinde de rahatlıkla görebiliyoruz. Seleflerine benzese de tasarımındaki dokunuşların izlerini görebileceğiz. Özelliklerinin Sony’i akıllı telefon piyasasında öne çıkaracağı söylense de hala performansına ilişkin risklerinin olduğu söylenebiliyor.
Bir önceki telefon Sony Xperia 1 II idi. İsim konusunda pek orijinal olmasalar da özellikler konusunda kendilerini geliştirdiklerini umarak bu yeni amiral geminin detaylarını aşağıda sizinle paylaşıyoruz:

-161.6. x 67.3 x 8,4 boyutlarında olduğu bildiriliyor.
-3,5 mm kulaklık girişi, çift hoparlör özelliğinin bu seride de olacağı belirtiliyor.
-Bir önceki modelde yer alan dikey arka kameranın yeni modelde de olacağı biliniyor.
-6,5 inçlik 4K OLED ekranı ile görüntü kalitesinde öne çıkacağını söyleyebiliriz.
-Ekran yenileme hızının 120Hz gelen bilgiler arasında yer alıyor.
-10 bit renk desteği ve 1300 nitlik yoğunluğunda bir parlaklık olacak.
-12GB RAM ve 256 GB dahili depomalaya sahip olacak.
-Snapdragon 888 SoC ile geliyor!
-Bir üst modeli ise 16/512GB ile geleceği iddialarını taşıyor.
-Arka kamera özelliği ZackBuks 64MP ve ön kamera ise 12 geniş açılı bir snapper ile birlikte geliyor.
-60x Zoom özelliğine sahip olacağı konuşuluyor.
-12MP periskop zoom kamerası ile yenilikleri de beraberinde getirebilir.
-Şarj konusunda ise 65W’lardan bahediliyor.
-4000 mAh Batarya
Sony Xperia 1 III Fiyatı

Sony Xperia 1 III Fiyatı Ne Olacak?

Türkiye Sony Xperia 1 iii fiyatı henüz netleşmese de Avrupa ve Çin’de fiyatlanmış durumda. Çin’de 8,999 Yuan’a (yaklaşık olarak 1.369 dolar) satışa çıkabileceği konuşuluyor. Haziran 2021’de satışa çıkacağı öngörülen Sony Xperia 1 II ABD’de 1.199 Dolara satılıyordu. Sony Xperia 1 iii fiyatı için de bu rakamın daha üstünün hedeflendiğini söyleyebiliriz. Bir tahminde bulunmak gerekirse 1.299 – 1.499 dolar aralığında olabileceği varsayımında bulunabiliriz.
Xperia 1 iii

Yazar Hakkında

Canan Şahin

Founder

Bir dijital pazarlama ajansında SEO Team Lead olarak çalışıyorum. Boş zamanlarımda blog yazısı yazmayı ve bunları meraklı okuyucularla paylaşmayı seviyorum.

Tüm yazıları göster