Sevgiliyle İzlenecek Filmler Neler?

Sevgiliyle izlenecek filmler neler? Belki de sevgiliyle yapılacak en samimi, en güzel aktivitelerden bir tanesi film izlemektir. Alternatif dünyalarda oluşan olay örgülerine adeta filmin içindeymişçesine birlikte şahit olmak çiftlerin duygusal bağlarını güçlendirirken daha sonrasında kafa kafaya vererek bu olayları yorumlamak ve kişisel bakış açılarını paylaşmak kişileri birbirine daha fazla yakınlaştırır.
Çiftler için beraber izlenecek film türlerinin başında genelde romantik-komedi türündeki filmler gelmektedir. Ancak sınırları genişletmek tamamen sizin elinizde! Korku sever çiftler için korku-gerilim türündeki filmler epey heyecanlı ve farklı bir aktivite olabilir. Aynı zamanda dönem filmleri de çiftler tarafından sevilen kategorilere girebilmektedir. Bu noktada öne çıkan tek nokta ortak zevklere uygun bir film tercihi yapabilmek ve her iki tarafından da uyumunu sağlayabilmek olacaktır. Böylece film seyrinin keyfi de katlanarak artabilir.

Sevgiliyle İzlenebilecek Ne Tür Filmler Var?

Sıradanlıktan hoşlanmayan ve daima heyecan arayan çiftler ise çeşitli film listeleri oluşturabilmektedir. Bu listeler kapsamında IMDb sıralamalarına uygun bir izleme listesi oluşturulabilir. Oscar ödüllerine göre film tercihi gerçekleşebilir, çeşitli üçlemeler ve seriler listenin başına yerleştirilebilir. Aynı zamanda belirli bir oyuncu ya da yönetmen hedefe alınarak izleme listesi de oluşturulabilmektedir. Daha kapsamlı bir liste için de bilim-kurgu, komedi, animasyon, aksiyon ya da distopik gibi pek çok türdeki film listeye dahil edilerek her alandan faydalanılabilir.

Sevgiliyle İzlenebilecek 10 Romantik Film Hangisi?

Eğer siz de artık kültleşmiş ve her listede yer alan romantik filmler yerine sevgiliyle izlenebilecek güncel ve farklı listeler arıyorsanız, işte sizler için 10 romantik film önerisi:

1- The Best Of Me
the best of me
IMDB puanı: 6.7
Eski bir aşkın yıllar sonra umutsuz bir karşılaşma sırasında tekrar alevlenmesini ancak bu sefer çok daha büyük güçlüklerin yaşanacağı bu hikaye özellikle en hassas kalplerin ve romantik-drama tutkunlarının seveceği türden bir film olmayı başarıyor.

2- Love and Other Drugs
love and other drugs
IMDB puanı: 6.7
Bu romantik-komedi filminde işler hiç de sanıldığı gibi işlemiyor. Aşkın yavaş yavaş ortaya çıkmasını ve bağımlılık yaratıcı yönünü eğlenceli bir dille anlatan bu film izleyicisini tabi ki dram unsurlarıyla da etkilemeyi başarıyor.

3- Call Me By Your Name
call me by your name
IMDB puanı: 7.9
İzleyenleri tarafından oldukça sevilen bu filmde, 17 yaşındaki Elio ve Elio’nun üniversite profesörü babasının yanında araştırma yapan 24 yaşındaki genç Oliver’ın hikayesini anlatıyor.

4- The Lobster
the lobster
IMDB puanı: 7.2
Absürt ögeleri ve kara mizah unsurlarını bünyesinde bulunduran distopik bir filme ne dersiniz? The lobster alışagelmiş romantik filmlerden oldukça farklı. 45 gün içinde birine aşık olmalı ve bir ilişkiye başlamalısınız. Aksi takdirde bir hayvana dönüştürüleceksiniz. Baş kahramanımızın bu yolculuğu izleyenlerin de pek çok konuda empati yapmasını tetikliyor.

5- I Origins
i origins
IMDB puanı: 7.4
İnsan gözünün evrimine dair bir araştırma yapılan laboratuvarda dünyayı etkileyecek büyük sonuçlar da keşfedilir. Tam da bu sırada Ian sıradışı gözlere sahip olan Sofi ile tanışmaktadır. Romantik ögelerin yanında bilim-kurgu severleri de tatmin edecek bu film alanında öne çıkan filmler arasında yer almaktadır.

6- Love and Basketball
love and basketball
IMDB puanı: 7.2
En büyük tutkusu basketbol olan iki gencin aynı zamanda aşka dönüşen ilişkilerini de anlatan bu film özellikle spor tutkunu çiftler için en iyi alternatiflerden bir tanesidir.

7-  Spirited Away
spirited away
IMDB puanı: 8.6
Yüksek imdb puanıyla ve kalpleri ısıtan olay işleyişiyle büyük beğeniler kazanan bu anime, özellikle farklı tatlar arayan, huzurlu ve sakin bir gece geçirmek isteyen çiftler için birincil önerilerdendir.

8-  Sweet November
sweet november
IMDB puanı: 6.7
Romantik/dram kategorisinin öncülerinden olan bu film, bir sürücü sınavı esnasında karşılaşan iki kişinin Kasım ayını birlikte geçirmesini ve yavaşça büyüyen aşklarını anlatır.

9- Serendipity
serendipity
IMDB puanı: 6.9
Dükkanda kalan son eldiven çiftine talip olan Sara ve Jonathan bir tesadüf sonucu karşılaşmıştır. Ancak bu tesadüf yıllar sonra da onları bir araya getirecektir.

10- Pride and Prejudice
pride and prejudice
IMDB puanı: 7.8
Aşk ve Gurur romanından uyarlanan bu film dönemin ruhunu oldukça iyi yansıtırken aynı zamanda romantik/dram türünde de en kült filmlerden biridir.