En İyi Fitness Uygulamaları Neler?

Hem spor yapmak isteyen hem de spor salonlarına ayıracak vakti olmayanların tercihi, genellikle fitness uygulamalarıdır. İhtiyaca göre antrenman seçenekleri sunan mobil fitness uygulamaları zamandan tasarruf sağlamanın yanı sıra ev konforunda spor yapılmasına da olanak sağlar. Elbette ücretli ve ücretsiz fitness uygulamaları arasında hem antrenman sayısı hem de ihtiyacı karşılamaya yönelik farklılıklar mevcuttur. Peki, en iyi fitness uygulamaları hangileri? Gelin, birlikte göz atalım. 

 1. Nike Training Club uygulaması, diğerleri içerisinde en çok öne çıkanlardan biri. Çünkü antrenmanları hem ekipmanlı hem de ekipmansız yapabilmenize olanak sağlayan bir skalası bulunuyor. Uygulama girişinde belirlediğiniz hedefe yönelik çalışmalar sunan Nike Training Club uygulaması, kullanıcıların en sevdiği, en iyi fitness uygulamaları arasında ilk sırada yer alıyor. 
  nike training club

  Nike Training Club

 2. My Fitness Pal, diğer uygulamalardan ayrılan önemli bir özellik taşıyor: Diyet listesi. Kilo alma, kilo verme veya fit kalma konusunda sporun en büyük yardımcısının beslenme düzeni olduğu biliniyor. Fakat bu beslenme düzeninin nasıl olması gerek? 3 ay sonunda 10 kilo verebilmek için günlük kalori alımı kaç olmalı? Ayda 4 kilo alabilmek için nasıl beslenilmesi gerekir? My Fitness Pal, bu sorulara verdiği yanıtlarla en iyi fitness uygulamaları listesinde ikinci sıraya giriyor.
  my fitness pal

  My Fitness Pal

 3. Sworkit, 160’tan fazla egzersiz programı ile milyonlarca kullanıcının gönlünü çelmiş en iyi fitness uygulamaları arasında. Ekipmanla değil, vücut ağırlığı ile çalışmaya odaklanan uygulama antrenman için zamanlayıcı ve videolu anlatım olanakları da sunuyor.
  sworkit

  Sworkit

 4. 7 Minutes Workout Pro fitness uygulaması, vaktini daha verimli kullanmak ve kısa sürede fit olmak isteyenlerin tercih ettiği uygulamalardan birisi. Günde 7 dakikanızı ayırarak, hızlandırılmış antrenmanlar yapmanızı sağlayan 7 Minutes Workout Pro uygulaması, sıkılaşmaya ve vücut şekillendirmeye odaklanıyor.
  7 minutes workout pro

  7 Minutes Workout Pro

 5. Runrastic Pro ise spor salonu veya ev gibi kapalı alanlarda değil, açık havada spor yapmayı sevenler için geliştirilmiş en iyi fitness uygulamaları arasında yer alıyor. Harita çizme, rota belirleme, süre tutma özellikleri ile sahilde koşu yapmayı tercih edenlerin bir numaralı adresi haline gelmiş durumda.
  runrastic pro

  Runrastic Pro

Ücretsiz Fitness Uygulamaları Hangileri?

Günümüzde, mobil olarak kullanılabilenlerin programlar, genellikle aslında ücretsiz fitness uygulamaları. Ücretli olanlarda dahi en az 1 haftalık deneme süresi boyunca ücretsiz kullanım sağlamak mümkün. Fakat pek çok uygulamada satın alınabilir pro özellikler bulunuyor. Tamamen ücretsiz fitness uygulamaları ise çoğu zaman egzersizler arasına reklam yerleştiriyor. Sizlerle, en az reklam izleyerek maksimum spor yapabileceğiniz ücretsiz fitness uygulamaları listesini paylaşıyoruz:

 1. Google Fit, Google’ın Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte geliştirdiği bir uygulama. Hem tamamen ücretsiz hem de telefonunuzdaki kalori ölçer, adım sayar veya diğer fitness uygulamaları ile senkronize biçimde çalışabiliyor.google fit
 2. Ev Egzersizleri uygulaması, kendinize özgü bir egzersiz programı hazırlayabileceğiniz ekipmansız şekilde evde yapabileceğiniz 100’den fazla antrenman çeşidi içeriyor. Üstelik tamamen ücretsiz ve videolu anlatım seçeneği de bulunuyor. ev egzersizleri
 3. My Fitness Pal, biraz reklamlı ama tamamen ücretsiz fitness uygulamalarından biri.
  my fitness pal

  My Fitness Pal

 4. En sevilen uygulamalardan Nike Training Club’ın ise ücretsiz ve reklamlı; ücretli, reklamsız ve pro özellikleri mevcut.
  nike training club

  Nike Training Club

IOS İçin Fitness Uygulamaları

En iyi fitness uygulamaları ios seçenekleri arasında en çok öne çıkan Aktivite uygulaması. Hem ios işletim sistemli telefonunuzdan hem de senkronize ettiğiniz Apple Watch’unuzdan kullanabileceğiniz ücretsiz ve harika bir spor takipçisi. Jefit, en iyi fitness uygulamaları ios uyumlu olanlar içinde çok sevilen bir uygulama. Jefit fitness uygulaması, seviye ve kas grubuna göre farklı antrenmanlar sunuyor. 

Android İçin Fitness Uygulamaları

En iyi fitness uygulamaları android seçenekleri ise ios’a göre çok daha fazla. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Google Fit, Nike Training Club, Ev Egzersizleri ve Aktivite, en iyi fitness uygulamaları android işletim sistemi uyumlular arasında öne çıkanlar. Öte yandan ücretli olan Günlük Kardiyo Egzersizi, Sworkit ve Runrastic Pro uygulamaları da android telefonunuza indirerek rahatlıkla kullanabileceğiniz fitness uygulamaları arasında yer alıyor.

Yazar Hakkında

Begüm Ateş

Merhaba, ben Begüm Turan. Ege Üniversitesi mezunuyum ve 4 yıldır freelance SEO metin yazarlığı yapıyorum. Araştırmayı ve okumayı seviyorum. Bildiklerimi aktarmayı ise daha çok seviyorum. Sanat, sanat tarihi, sanat felsefesi alanlarında hem pratik hem de teorik birikim elde etmeye çalışıyorum.

Tüm yazıları göster