Peaky Blinders Konusu Nedir?

Dizi sevenleri buraya alalım! Covid günlerinde evde kalmak boğucu bir hal aldığında Peaky Blinders gibi dönem dizileri hayat kurtarıyor. Peaky Blinders konusuyla da mafya – polis ikilisini sevenler için iyi bir alternatif haline gelmeyi başarıyor. Dizinin kadrosunda oldukça önemli isimleri görmek mümkün oluyor.
Peaky Blinders konusu , Tommy Shelby ‘nin, suçun zirvesine tırmanma hikayesini görüyoruz.  İngiltere’deki suç çetesinin mafya babası, ne pahasına olursa olsun bunu başarmak istemektedir. Elbette, peşinde bir polisin olması da kaçınılmaz olacaktır…
İkinci Dünya Savaşı biter ve ancak çete savaşları daha yeni başlamıştır! İngiltere’nin çete hayatını konu alan dizi, aksiyon ve sanatsal anlamda izleyiciyi doyurmayı başarıyor. Dizideki kostümler ve oyunculuk, dizi izlemek için ayrı bir sebep yaratıyor. Aynı zamanda dizi, dönemin sosyoekonomik, toplumsal ve politik havasına da bakış atmaya yardımcı oluyor. Dizi 6 ödül sahibi ve IMDb puanı 8.8’dir. IMDb’de tam 353 bini aşkın kişi tarafından oylanmıştır! 2013 yapımlı dizi, hala devam ediyor. 5 sezondan oluşan dizinin son sezonu geçtiğimiz yaz yayınlandı ve 6 bölümden oluşuyor. Şimdiden Peaky Blinders 6. Sezon ne zaman? soruları sorulmaya başlansa da henüz bir tarih belirtilmedi.

Peaky Blinders Oyuncuları Kimler?

Peaky Blinders oyuncuları arasında Tommy Shelby rolünde ünlü aktör Cillian Murphy ’i görüyoruz. Shelby’nin peşindeki polis rolünde Başmüfettiş rolünde ise Sam Neill’i görüyoruz. İkilinin kedi-fare oyunlarına dizi boyunca sıklıkla tanık olacağız. Dizide Polly Gray rolünü Helen McCrory canlandırırken diğer rollerde Paul Anderson ve Sophie Rundle gibi isimleri görmekteyiz.

Peaky Blinders Hangi Yıllarda Geçiyor?

Peaky Blinders dizisi 1919 yılının İngiltere’sinde geçiyor. Dönem dizilerini sevenler için Birmingham’ın tozlu yolları, heyecanı katlıyor!
Peaky Blinders Hangi Aileyi Anlatıyor?
Peaky Blinders konusu , İngiltere’nin Birmingham bölgesinde yer alan Shelby ailesinin hikayesine odaklanıyor. 20. Yüzyıl başlarında geçen bu hikaye, gerçek bir hikayenin uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor.
Peaky Blinders Hangi Kanalda?
Diziyi Türkiye’den izlemek isteyenler için Netflix’de dizinin Türkçe Dublaj ve Türkçe altyazılı seçeneklerini bulabiliyorsunuz. Yurtdışında ise BBC Two ve BBC One kanallarında yer almaktadır. Netflix’ten tüm sezonlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Canan Şahin

Founder

Bir dijital pazarlama ajansında SEO Team Lead olarak çalışıyorum. Boş zamanlarımda blog yazısı yazmayı ve bunları meraklı okuyucularla paylaşmayı seviyorum.

Tüm yazıları göster