Bluestacks Nedir?

Bluestacks nedir ? Android oyunlarının sıkı takipçisi olanlar ve bilgisayarda da bu oyun keyfini sürdürmek isteyenler en az bir kere Bluestacks adını duymuştur. Bugün, 2 milyondan fazla Android oyununu oynamamıza imkân tanıyan Bluestacks, Android uygulamaları ve diğer birçok özelliği kullanmamıza imkan tanıyan mükemmel bir emülatördür. Özellikle MAC cihazları ve IOS işletim sistemine sahip olanlar için Android’in nimetlerinden yararlanmamızı sağlayan bu program, ücretsiz olması ile de avantaj sağlıyor. Tam olarak Android’e benzemese de kullanım kolaylığı, Play Store erişimi ve birçok Android uygulama kurulumu ile cazip bir seçenek halini alıyor. Bluestacks size birçok özellik sunuyor. Özellikle oyun meraklıların dikkatini çeken Bluestacks sistem özelliklerinden bahsetmek ve Bluestacks indirmeniz için birkaç şeyi öne sürmek gerekirse;

Oyun Kontrolleri: Oyun sırasında daha fazla kontrole sahip olmak için Bluestacks’in önermiş olduğu oyun kontrol önerilerini kullanabilir veya klavye,Mouse ve oyun konsolunuzu kendi ayarlamalarınıza göre kullanabilirsiniz.
Macrolar: Emülatörün en güzel özelliklerinden bir tanesi de macrolar yapmanıza imkan tanımasıdır. Tekrar eden görevler için macrolar oluşturabilir ve daha hızlı seviye atlayabilirsiniz.
Çoklu Oturum: Oyunseverlerin en sevdiği özelliklerden birisi kuşkusuz çoklu oturum özelliği olacaktır. Çünkü birden fazla hesapla aynı anda birden fazla oyun oynamak isteyenler için bu özellik şahaneden de öte!
Çoklu Oturum Senkronizasyonu: Gacha oyunlarında daha hızlı oynamanıza yardımcı olur ve strateji oyunlarında ana ekranda yaptığınız şeyleri diğer tüm durumlar için çoğaltabilirsiniz.
Yüksek FPS: Grafik ağırlıklı oyunlarda yüksek kare hızı ve hızlı hareket imkânı yakalarsınız.

gibi özelliklerden bahsedebiliriz.

Bluestacks, kendini geliştirmeye devam ediyor. Oyunlar için özel modları kullanıma sunuyor. Shooting modu ve MOBA modu bunlardan sadece iki tanesidir.

Bluestacks indirmeden önce işletim sisteminizin Windows 10 veya maOS Sierra olduğundan emin olmanız, performans açısından daha belirleyici olacaktır. Bluestacks nedir? sorusundan ziyade önemli olan bir diğer konu, programın güvenliği olacaktır.

Bluestacks Güvenilir Mi?

Bluestacks güvenilir mi? Dürüst bir cevap verecek olur isek bunun için bazı endişeler olduğundan bahsedebiliriz. Uygulama tamamen yasal ve kullanılmasında bir sakınca yok. Yine de her uygulama veya yazılıma olduğu gibi bu uygulamanın kullanımında da temkinli yaklaşmakta fayda bulunuyor. Kullanımı genel olarak güvenli olmakla birlikte, kullanacağınız Android uygulamalarının/oyunlarının güvenliği konusunda akıllıca hareket etmeniz gerekiyor. Teknoloji uzmanları, yalnızca güvenli olduğunu bildiğiniz uygulamaları Bluestacks aracılığıyla yüklemenizi ve kullanmanızı yavsiye ediyor. Bluestacks ile birlikte Google hesabınızın ve IP adresinizin, aynı zamanda cihaz ayarlarınızın görünür olduğunu bilmeniz gerekir.

Bluestacks Nasıl İndirilir? Bluestacks Kurulumu Nasıl Olur?

Bluestacks’i indirmek için https://www.bluestacks.com/tr/index.html bu sayfayı ziyaret etmeniz gerekecektir. Güvenliğiniz için her zaman kullanacağınız programlar için orijinal sağlayıcıları tercih etmelisiniz. Bu ekranda karşınıza çıkacak olan ekranda Bluestacks 5’i indirin butonunu görebilirsiniz. Her sürüm güncellemesinde Bluestacks indir sürümü değişecektir. Sürüm 6 olduğunda Bluestacks 6 indir yazısını görmeniz çok şaşırtıcı olmayacaktır. 😊

Bluestacks indirdikten sonra kurulum yaparken dikkat etmeniz hususlar konusunda sizler için birkaç bilgilendirici ekran görüntüsü paylaştık:

bluestacks indir

1.Kurulumuzunu yaparken yüklemeyi özelleştir seçeneği ile devam edin.

bluestacks 5 kurulum

2.Yükleneceği klasörü seçin. Bu ekranda bilgisayarınızda çalışmak için gereken alan sizlere belirtilir.

bluestacks 5 kurulum yeri

3.Kurulum başlar.

bluestacks 5 kurulum başladı

4.Kurulum bittikten sonra geriye ayarlarınızı yapmak ve bir Google hesabı bağlamak kalacaktır. Play Store’a tıklayarak yapabilirsiniz.

bluestacks 5 kurulum bitti

5.Dilerseniz. Ayarlar kısmından yönetebilirsiniz.

bluestacks 5 kurulum ayarlar

6.Performans ayarlarınız için ise sağ menü barda yer alan ayarlar dişli işaretine tıklanır. Bu alandan dilediğiniz performans ayarlarını yapabilirsiniz.

bluestacks 5 performans ayarları

Bluestacks Ücretli Mi?

Bluestacks ücretsiz bir emülatör programıdır.

Bluestacks ile Neler Yapılabilir?

Bluestacks ile Android cihazlarda kullanmış olduğunuz uygulamaları kullanabiirsiniz. Dilediğiniz android oyunlarını oynayabilir ve Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda yapmak istediğiniz pek çok şeyi yapabilirsiniz.

Bluestacks Alternatifi / Benzeri Uygulamalar Neler?

Bluestacks benzer uygulamalar arıyor ve alternatifleri tercih ediyorsanız işte sizin için listemiz:

  1. Remix OS Player
  2. NOX Player
  3. Memu Play
  4. Andy
  5. KoPlayer
  6. Genymotion
  7. Android Studio
  8. ARChon
  9. Bliss OS
  10. GameLoop

Bluestacks nedir yazımızı beğendiyseniz ve Bluestacks benzeri uygulamalar için daha fazla bilgi istiyor iseniz bize yazmayı unutmayın!

Yazar Hakkında

Canan Şahin

Founder

Bir dijital pazarlama ajansında SEO Team Lead olarak çalışıyorum. Boş zamanlarımda blog yazısı yazmayı ve bunları meraklı okuyucularla paylaşmayı seviyorum.

Tüm yazıları göster