Apple TV Ne İşe Yarar?

Apple TV nedir? Küçücük bir kutu, içerisinde büyük bir dijital dünyayı saklıyor. Apple TV ne işe yarar? Apple TV ile birçok şey yapılabiliyor. Genel itibariyle Apple cihazlarınızdaki resim, müzik veya videoları oynatmanıza imkân tanıyor. Elbette bir de Android Tv Box gibi Youtube veya sosyal paylaşım sitelerinde yer alan videoları izleyebiliyorsunuz. Apple TV içeriğinde yer alan film fragmanlarını izleyebiliyorsunuz. iPhone veya iPad’inizde veya Macbook’unuz televizyonunuza bu küçük kutu ile bağlanabiliyor. Cihazlarınızın ekranlarını televizyona aktararak akışları oynatabiliyor. Apple TV ’de Netflix, Amazon Prime veya Blu TV gibi birçok platform içeriklerini 4k olarak izleyebiliyorsunuz. Tabii bunu yapabilmek için Apple TV cihazınızın ve televizyonunuzun 4k’yı desteklemesi gerekiyor. Bu cihazın bir de kumandası bulunuyor.
Apple’ın resmi sitesinde şu an sadece Apple TV 4K ve Apple TV HD seçeneklerini görebiliyoruz. Apple TV 4K satın alımlarınızda 3 aylık Apple Arcade aboneliği ise ücretsiz olarak geliyor.

Apple TV Fiyatları – Apple Tv Ne Kadar?

Apple TV fiyatları ise özelliğe göre değişiklik gösterebiliyor. 2021 Mart ayı Apple TV fiyatları resmi sitesinde aşağıdaki gibidir:

Apple TV HD 32 GB : 1699 TL
Apple TV 4K 32 GB : 1999 TL
Apple TV 4K 64 GB : 2199 TL ‘dir.

Apple TV Nasıl Bağlanır?

apple tv bağlama
Apple TV bağlamak için bir HDMI kablosuna sahip olmanız gerekmektedir. HDMI kablosu kutu içerisinden çıkmadığı için bu kabloyu kendiniz satın almanız gerekiyor. Kablonuz hazırsa aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
1-WiFi bağlantınızın olup olmadığını kontrol edin.
2-Apple kutunuzun içerisinden çıkan kablolarıdan birisi HDMI birisi de Apple cihazı ve priz ile yapılacak bağlantı içindir. HDMI kablosunun bir ucunu Apple TV kutusuna bir ucunu da cihazınıza bağlayın.
3-Güç kaynağını bağlayın ve prize takın.
4-Apple cihazınızın son sürüm olduğundan emin olun ve Apple kimliğiniz ile iCloud’a giriş yapın. Doğrulama ayarınızı etkinleştirin.
5-iCloud ayarlarınızda Anahtar Zinciri’ni etkinleştirin.
6-Bluetooh’unuzu açarak WiFi ağınıza bağlanın.
7-Apple TV için WiFi yerine Ethernet de tercih edebilirsiniz.
8-Kumanda vasıtası ile dilinizi ve ülkenizi seçin.
9-Apple kimliğini ve WiFi ayarlarını otomatik olarak ekleyin. Bunun için Aygıtla Ayarla seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. iOS kilidinizi açarak Apple cihazınızı TV kutusuna yaklaştırın. Aygıt ile Apple TV ekranında yer alan yönergeleri izleyerek işlemleri tamamlayın.
Apple TV’de Hangi Kanallar Var?
Kendi sitesinde dünyanın en büyük TV şirketleri ve yayıncıları ile çalıştığını belirtiyor. S Sport Plus ve ESPN gibi uygulamaların spor yayınlarını izleyebiliyorsunuz. Bloomberg ve CNN gibi uygulamaların son dakika haberlerine ulaşabiliyorsunuz. BluTV ve Star TV uygulamalarına ait programları izleyebiliyorsunuz. Amazon Prime Video, Netflix gibi uygulamaların içeriklerine ulaşabiliyor ve Apple Arcade oyunlarını oynayabiliyorsunuz. Bu sadece öne çıkanlar, daha fazlasına da ulaşmanız mümkün oluyor. Apple Music ise yine sizlere sunulanlar arasında yer alıyor.
Size satın alabileceğiniz veya kiralayabileceğiniz filmler sunuyor. Joker, DC Comics içerikleri, Doktor Uyku vb. birçok içeriğe ulaşabiliyorsunuz.

Yazar Hakkında

Canan Şahin

Founder

Bir dijital pazarlama ajansında SEO Team Lead olarak çalışıyorum. Boş zamanlarımda blog yazısı yazmayı ve bunları meraklı okuyucularla paylaşmayı seviyorum.

Tüm yazıları göster