Mor ve Ötesi 2022 Albümü Hangisi?

Biraz geç oldu. Geç olsun güç olmasın demişler. Mor ve Ötesi hayranlarını sevindirecek olan haber Ocak sonunda gelmişti. Mor ve Ötesi yeni albümü “Sirenler” ile sevenlerinin karşısına çıktı ve oldukça olumlu tepkiler aldı. Bilinc.NET ekibi olarak ise albümün en can alıcı şarkısı olarak “Canavar” ‘ı seçtik. Sıradışı ve kendine has yorumuyla Mor ve Ötesi, bu şarkıyla gönlümüzü çaldı.

21 Ocak’ta Youtube’da ve diğer dijital platformlarda sunulan şarkılar, grubun sekizinci stüdyo albümündendir. Toplamda 11 şarkıdan oluşmaktadır. Albümde biraz melankoli havası görsek de Mor ve Ötesi Sirenler şarkıları ile yine de sizi kendine çekmeyi başarıyor.

Mor ve Ötesi Sirenler Şarkıları Neler?

Albümün her şarkısı Mor ve Ötesinin eski ve yeni sentezini içeriyor. Adamın Dibinde, Araf’ın izlerini bulabilir ve parçanın devamında hareketlenen ritim, şarkıya yeni bir soluk katıyor. Forsa ise şüphesiz Mor ve Ötesi’nin Eurovision’a katıldığı “Deli” ile aynı hisleri ve havayı yaratıyor. Yine bir tutam çılgınlık katılmış ve biraz da sitem… Gitar sesi ise şarkıyı arşa taşıyan bir başka detay oluyor. Albümün en duygusalı ve içimize dokunanı olarak ise “Ağrılar”ı seçtik! Siz de Mor ve Ötesi Sirenler şarkıları ve albümü hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

 1. Adamlar
 2. Dünyaya Bedel
 3. Linç
 4. Canavar
 5. Forsa
 6. Hazinende
 7. Kaptan
 8. Ağrılar
 9. Tünel
 10. İstiklal
 11. Park

Yazar Hakkında

Canan Şahin

Founder

Bir dijital pazarlama ajansında SEO Team Lead olarak çalışıyorum. Boş zamanlarımda blog yazısı yazmayı ve bunları meraklı okuyucularla paylaşmayı seviyorum.

Tüm yazıları göster